Ми з України!

 
30 червня у Центрі науково-технічної творчості молоді «СФЕРА» зібрались вихованці закладу, діти, які тимчасово мешкають у Києві та їхні батькі. Цього разу усіх об’єднав мистецький майданчик «Ми з України».
Розпочалася програма з виконання вірша «Наша рідна Україна!», рядки якого діти повторювали разом:

“В ній живемо ти і я,
Що це, друзі, за країна?
І прекрасна і могутня
Наша рідна Україна!

З автоматом і у берцях,
Вона – воїн мужній нині.
У нас в кожного у серці
Наша рідна Україна!

Про нас в світі знає кожен,
В усі куточки слава лине
Про армію непереможну,
Про нашу рідну Україну!

Нехай Господь оберігає
Неподільну і єдину,
Хай сонце мирне осяває
Нашу рідну Україну!”

Далі діти та батьки працювали на семи творчих локаціях, кожна з яких відповідала певному історико-етнографічному, культурному регіону України. Учасники дізнавалися про традиційні ремесла, мистецтво, географічні особливості та створювали в різноманітних техніках предмети, притаманні тій чи іншій місцевості.
На локації «Слобожанщина» познайомилися з опішнянською керамікою і розписували куманці, а також створювали вишитий рослинним орнаментом рушник. Писанки розписували на локації «Закарпаття», на «Поділлі» малювали цукровий буряк у стилі самчиківського розпису, а на «Запоріжжі» «будували» козацьку фортецю.
Вироби розмістили на пазлах-частинах, потім урочисто склали пазли-регіони у велику мапу України і заквітчали її межі квітами, щоб навколо нашої країни цвіли прекрасні квіти і не було сусідів-ворогів.
Продовження заходу «Ми з України» відбувалось на імпровізованому вокальному майданчику. Пісні українських авторів прозвучали у виконанні студентів Київського університета імені Бориса Грінченка – Гапченка Андрія, Сліпчука Іллі та Короля Іллі.
Вихованка Центру науково-технічної творчості молоді «СФЕРА», Харлан Леся, заспівала під власний акомпанемент гітари, нині популярну пісню «Українська лють», присвячену нашим героям, Збройним силам України і всім, хто зараз бореться за рідну землю.
Легендарну пісню «Червона калина» разом з нашими артистами, зі сльозами на очах, та з великою вірою в нашу Перемогу співали всі – діти, батьки, та, навіть, самі маленькі гості.
Хай нас чує вся країна, весь український народ, весь світ!