Поради психолога. Сон
Не варто недооцінювати цілющі властивості гарного нічного сну. Вчені ретельно вивчили це питання і дійшли висновку, що сон, хоч і трохи загадковий, грає вирішальну роль в імунній функції, обміні речовин, пам’яті, навчанні та інших життєво важливих процесах.
Заснути може бути складно, особливо якщо ви відчуваєте стрес, тривогу або дискомфорт, але є природний засіб для сну, який легко і доступний кожному – фізичні вправи. Дослідження показують, що помірна фізична активність може зменшити кількість скарг на сон і безсоння, а також може помітно покращити якість сну. Помірні аеробні вправи збільшують кількість повільного сну (також званого глибоким сном), яке ви отримуєте щоночі. Ця категорія сну дає мозку та тілу можливість омолодитися, а також може допомогти стабілізувати настрій та покращити когнітивні функції.
І хоча вправи будь-якої доби зазвичай вважаються корисними для сну, заняття в потрібний час можуть бути ще кращими. Якщо оптимальним вікном для тренувань є вечір, спробуйте тренуватись як мінімум за 2 години до сну; це дає вашому мозку і тілу час, щоб заспокоїтись. Вправа не обов’язково має бути особливо інтенсивною, спробуйте легкі аеробні вправи, такі як біг підтюпцем, швидка ходьба або навіть йога, розтяжка або тай-чи. Через 30-90 хвилин після тренування внутрішня температура тіла повинна повернутися до норми, що створює ідеальні умови для сну.