Захист дітей від сексуального насилля в Інтернеті
Поради педагогам щодо захисту дітей від сексуального насилля в Інтернеті.
ЗАХИСТ ДІТЕЙ ВІД СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЛЯ В ІНТЕРНЕТІ:
ОСВІТНІЙ ПРОЄКТ “STOP SEXTING”
Поради педагогам
Якщо ви виявили світлини, які підліток ще не встиг викласти в мережу Інтернет, то необхідно попросити його видалити ці фото на своєму пристрої та на всіх інших, де вони можуть бути розміщені. Поясніть дитині, що виготовлення та розповсюдження таких матеріалів — протизаконно й передбачає кримінальну відповідальність.
Якщо фото вже опинилися в Інтернеті, то без крайньої необхідності не переглядайте їх та не показуйте колегам, адже це завдасть дитині додаткову травму. Необхідно негайно зробити принтскрін (копію/фото) Інтернет-сторінок, де розміщені ці фото. У подальшому такі фіксовані зображення будуть доказом для поліції, якщо випадок секстингу не вдасться владнати в інший спосіб. Потім необхідно звернутися до служби підтримки соціальних мереж/сайту з проханням видалити ці матеріали із зазначенням того, що на них зображена оголена неповнолітня особа. Зазвичай служба підтримки швидко допомагає в таких ситуаціях. Одночасно необхідно з’ясувати, що спонукало дитину зробити й викласти ці фото, а також хто та з яких причин їх розповсюджує.
Якщо ви розумієте, що в ситуації задіяна доросла людина, що дитина зазнала примусу (або зображення передає статевий акт/сцену насильства), то необхідно негайно звернутися в поліцію (або одразу в кіберполіцію вашого міста, району чи області), передати їм принтскрін/фото сторінок, де розташовані ці матеріали. Бажано не робити копію на своїх пристроях, бо під час слідства вони можуть бути конфісковані як докази.
Якщо в ситуації задіяні лише підлітки, то необхідно провести з ними бесіду, пояснивши можливі наслідки та протизаконність їхнього вчинку, попросити видалити ці матеріали з усіх Інтернет-ресурсів та носіїв, на яких вони розміщені. Якщо ви розумієте, що вам важко владнати цю ситуацію, то необхідно звернутися до ювенальної поліції, кіберполіції та служби у справах дитини. За психологічною підтримкою ви можете звернутися на гарячу дитячу лінію 116 111.
Важливо залучити батьків дітей до цієї роботи, а також допомогти владнати ситуацію з булінгом в класі, який зазвичай виникає в таких ситуаціях. Окрім того, уважно стежте за емоційним станом дитини, оскільки існує ризик скоєння суїциду. Для виявлення таких випадків ви маєте звертати увагу на зміни в поведінці дитини: вона стала знервованою, напруженою, замкненою, втратила інтерес до навчання, перестала спілкуватися з однокласниками та ін. Дитина сама може вам розповісти про таку ситуацію, якщо у вас налагоджені довірливі стосунки. Необхідно її підтримати та заспокоїти, подякувати за довіру (адже це було дуже важко — розповісти вам про цю проблему) та діяти за алгоритмами, описаними щодо секстингу чи онлайн-грумінгу.
Безпека дитини в інтернеті | #stop_sexтинг (stop-sexting.in.ua)
(112) Оголені селфі: Що варто знати батькам? | Обнаженные cелфи: Что следует знать родителям? – YouTube