ХІХ Всеукраїнська конференція – конкурс науково-дослідницьких робіт школярів «ЗОРЯНИЙ ШЛЯХ»

22 – 23 квітня 2021р. Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова запрошує взяти участь у ХІХ Всеукраїнській конференції – конкурсі науково-дослідницьких робіт школярів «ЗОРЯНИЙ ШЛЯХ» Конференція проводиться у три тури – заочний, онлайн та очний.
 • На очний тур запрошуються учні 5-11 класів та керівники (за умови можливості проведення масових заходів згідно чинного законодавства України).
 • онлайн тур буде проводитися засобами online комунікації для усіх бажаючих учасників.
 • Заочний тур – є конкурсом науково-дослідних робіт для учасників, які не мають можливості приїхати або прийняти участь в online турі.
Інформація щодо засобів online комунікації буде додатково повідомлена на ваші контактні електронні адреси, які будуть вказані вами в гугл-формі.   До 15 березня 2021 року потрібно обов’язково: (або скористайтеся посиланням на гугл-форму з сайту НЦАОМ чи соціальних мереж)
 • надати в оргкомітет Конференції науково-дослідну роботу у друкованому варіанті (надіслана поштою чи передана особисто)
Роботи надіслані електронною поштою не розглядаються (!!!)   Конференція-конкурс проводиться за напрямками:
 1. Астрономія (дослідження астрономічних явищ і космічних об’єктів).
 2. Космічна фізика (фізико-технічні ефекти та їх використання в дослідженнях і освоєнні космічного простору та інших планет).
 3. Наукові дослідження в Космосі(дослідження космічних явищ і процесів та їх використання при створенні нових засобів виходу і пересування в Космосі, в пошуку і використанні космічних джерел енергії; можливостей використання космічних апаратів (КА) в інтересах людства, створення умов життєдіяльності людини в Космосі).
 4. Природні явища та екологія Космосу(фізичні явища та ефекти, що не мають теоретичного пояснення; нові ідеї, гіпотези і моделі природних феноменів; діяльність людини в Космосі та її наслідки).
 5. Космічна медицина і біологія(аспекти існування і еволюції рослин, комах, тварин і людини в умовах невагомості і космічної радіації, а також в умовах інших планет).
 6. Духовність і Космос(гармонія земної і космічної природи, призначення і роль людини і людства у Всесвіті, інформаційні і духовні аспекти розвитку людства).
 7. Космічні апарати та ракети-носії (КА для наукових досліджень, КА для народного господарства, інформаційні КА, КА екологічного моніторингу, малі КА; ракети-носії різних класів і призначення).
 8. Історія космонавтики та ракетно-космічної техніки(історія зародження і розвитку космонавтики та ракетно-космічної техніки; перспективні напрямки розвитку космічної галузі; життєвий шлях видатних творців ракетної техніки, космічна історія України та роль українців в ній).
 9. Комп’ютерні технології(розглядаються програми і обчислювальні комплекси орієнтовані на застосування в аерокосмічній техніці, космічних і астрономічних дослідженнях а також у навчанні. Моделювання космічних та планетарних процесів, побудова математичних моделей, обробка даних космічних і астрономічних досліджень, телеметричних даних, програми керування роботами і космічними апаратами. Основними критеріями оцінки програм є оригінальність, працездатність, новизна програмних рішень і методів, що застосовуються, а також засоби їх реалізації.).
 10. Технічна творчість та ракетно-космічне моделювання(нові конструкції і технології, нові принципи в конструюванні приладів, розробка і застосування нових технологій і матеріалів, засоби пересування в Космосі і на планетах, моделювання ракет-носіїв, космічних апаратів і орбітальних станцій).