Як правильно розвивати емоції дитини

Можна навчити дитину переходити вулицю тільки на зелене світло, доглядати за домашніми улюбленцями, читати книжки, множити числа і навіть правильно розподіляти сміття, яке збирається в домі. Але чи можете ви також навчити її висловлювати свої емоції? Голосно говорити те, що на серці, перш ніж зачинятися в кімнаті, грюкнувши дверима?

Освіта потрібна не лише для того, щоб заповнити порожній розум знаннями та накопичити інформацію. У навчанні дітей потрібно використовувати також інші стратегії, щоб вони вміли бути щасливими в цьому складному світі, а також дарували щастя іншим. Важливо навчати дитину правильних цінностей та виховувати її емоційну особистість кожнісінького дня.

Зважаючи на те, що емоційна освіта не входить у навчальну програму, потрібно вже з раннього віку не забувати працювати над тими її аспектами, про які ми розповімо далі.

Освіта дитини починається, як тільки вона з’являється на світ. Також вона дає любов, піклування, добрі слова та формує звички. Це відбувається під час годування, сну, ваших посмішок дитині, які ви хочете, щоб вона повторила.

Емоційна освіта – це голос, що дає їй заохочення та підтримку, дарує відчуття безпеки у кожному зробленому кроці, підтримку, яка вчить сміливо вставати після кожного падіння.

Справжні пригоди починаються у віці восьми років. Тоді у дітей з’являється самоусвідомлення та розуміння того, що таке світ. Вони вже мають відчуття справедливості та знають, що правильно, а що ні.

З цього моменту поступово формується особистість та інтереси дитини. Вона виходить у світ із більшою цікавістю і саме ви повинні забезпечити підтримку, незалежність і щоденну любов.

Зверніть увагу на речі, які треба розвивати для емоційної освіти дитини.

1.  Самосвідомість

3-divchynka-z-kvitkoiu

Діти повинні рости так, щоб у майбутньому стати найкращою з можливих версій самих себе. Що це означає? Вони мають добре знати свій потенціал та обмеження.

Поясніть дітям важливість усього, що вони роблять для себе, навчіть бути незалежними, щоб вони знали свої слабкі та сильні сторони.

 

Будьте обережні з гіперопікою, адже так дитина виросте не відповідальною або матиме погану самооцінку. Дозвольте їй дорослішати та підтримуйте на кожному кроці. Не забувайте, що кожного разу, коли дитина робить помилку, не потрібно її карати, а навпаки – навчити, як зробити все краще.

2. Давайте їм обов’язки

4-shchaslyva-dytyna

Емоційно зріла людина може відповідати за свої вчинки. Вона не залежить від інших і вірить у свої можливості.

У міру того, як ваші діти дорослішають, давайте їм більше обов’язків. Вони повинні навчитися, що життя – це не лише права та свободи, а й відповідальність за власні дії, яка дарує незалежність.

3. Навчіть їх бути щасливими, однак також приймати розчарування

5-navchannia

З раннього віку діти повинні розуміти, що не завжди можна мати все. Щоразу, коли ви відмовляєте їм, вони не повинні реагувати так, ніби настав кінець світу. Ось один із прикладів.

Ваш восьмирічний син просить купити йому мобільний. Звісно, він ще замалий для нього, і ви йому це пояснюєте. Якщо дитина спалахує гнівом, б’є меблі та кричить, значить, вона ще не навчилася приймати розчарування. З часом це спричиняє багато негараздів, однак при правильному підході ситуацію можна роз’яснити спокійно й аргументовано.

4. Важливість загальної користі та вигоди

6-tantsi

Життя – це не острів, на якому ми подорожуємо самі. Людина живе в суспільстві серед інших, які стають частиною її кожного дня, встановлює зв’язки та росте емоційно.

Що це означає? Щоб добре виховати емоційну сторону особистості своєї дитини, потрібно працювати над такими її складовими: 

  • заохочувати співчуття, щоб вона розпізнавала емоції інших, зокрема батьків, братів, сестер і друзів…
  • допомагати їй зрозуміти, коли вона зробила щось не так, адже це також впливає й на інших людей. Якщо дитина поважає, розуміє та робить щасливим когось, це добре для всіх. Коли ми посміхаємося іншому, швидше за все, нам посміхаються у відповідь. Позитивні емоції завжди найсильніші.
  • також важливо, щоб дитина була щаслива від свого життя. Вона має мати хобі та любити нові справи, які дають їй знання та задоволення. До того ж, дитина навчиться, що любов до себе – це потужний щит. Завдяки правильній самооцінці та прийнятті свого тіла й емоцій вона зможе любити інших.

Почніть втілювати ці поради в життя вже сьогодні й побачите, яких успіхів можна досягти в емоційній освіті своєї дитини.