Гурток “ЛЄГО робототехніка”

    

Керівник Грідін Олександр Вікторович

В нашому гуртку “ЛЄГО робототехніка” займаються діти 10 – 15 років. Ми даємо їм початкові знання та навички створення та програмування автоматичних пристроїв. Це основи механіки, розуміння принципів роботи електронних пристроїв, основи алгоритмів та програмування. Основна перевага ЛЄГО в тому, що в цьому середовищі можна дуже легко та швидко зібрати задуману конструкцію. В гуртку з самого початку учбового року діти починають готуватись до всеукраїнських змагань роботів сумоїстів, які традиційно проводяться в травні.

Паралельно з теорією учні з самого початку інтенсивно починають збирати машинки та грати з ними, керуючи своїми смартфонами в новій цікавій пригоді. В цьому процесі дуже швидко виявляються помилки та недоліки. Діти їх усвідомлюють та поступово виправляють.

Учень підсвідомо поринає в процес творчості. Таким чином гра та навчання ефективно поєднуються, що дає прогресивний результат. Сьогодні невпинний розвиток ігрових технологій, так званагеймифікація, дає новий поштовх розвитку та навчанню дітей.

Однією з нових технологій є FPV – First Person View – вигляд від першої особи.  Один із напрямів аматорського моделізму, в якому пілот керує моделлю, спостерігаючи зображення в спеціальних відеоокулярах, або в моніторі, яке передається з борту моделі.

В даному випадку здійснюється не тільки керування моделлю по радіоканалу системи радіокерування, а й прийом з моделі відеозображення по додатковому відео-радіоканалу в режимі реального часу.

Пілот, керуючи моделлю, спостерігає не за нею, а бачить зображення, що отримується з відеокамери, за допомогою пристроїв відображення, наприклад моніторів, телевізорів, відео-окулярів. Таким чином досягається ефект присутності пілота в кабіні моделі.

Зараз ми придбали 2 комплекти таких пристроїв китайських виробників через інтернет. Камеру доповнили акумулятором та зарядним пристроєм для живлення. Зробили для неї корпус, який можна надійно кріпити для будь-якої машинки ЛЄГО.

Одягнувши окуляри та взявши в руки смартфон для керування дитина поринає в нову реальність. Це дає не тільки нові враження, але й навички. Наприклад, керуючи машинкою на підлозі в кімнаті, можна навчитись орієнтуватись в новому невідомому просторі. А створивши макет рельєфного полігону можна проводити напівреальні перегони. Все залежить від фантазії.

Дистанційний аспект навчання нашого гуртка полягає в моніторингу існуючих конструкцій, пропозицій та обговорювання нових ідей в створеній групі месенджера Telegram.

Наводимо фото, назву та параметри вищеназваних пристроїв мовою сайту продавця. Це дасть всім зацікавленим використати ключові фрази для пошуку.

Творчого натхнення!

 

Окуляри

Очки FPV высокого качества с приемником FPV 5,8G 40CH, подсветкой высокой яркости и двумя антеннами. Разрешение 480*320 позволяет записывать даже полет FPV.

Характеристики:

Название продукта: очки 5,8G FPV

Передача: 5,8G 40CH

Размер экрана: 3 дюйма

Разрешение: 480*320

Задержка видео: время видео-задержки менее 20 мс

Єкран: 4X линза Френеля, 92% прозрачности

Интерфейс: антенна: 2 * RP-SMA

USB: для зарядки аккумулятора

Av-разъем: внешний вход видеосигнала или внутренний выход av-сигнала

Язык: английский и китайский

Источник питания: адаптер питания: 5 В/1 А постоянного тока (интерфейс USB)

Аккумулятор: 3,7 В/1200 мАч

Потребляемая мощность: потребляемый ток 300 ~ 330 мАч

Встроенный аккумулятор, максимальный ток заряда 500 мАч

Частота: 5658-5945 МГц

Чувствительность приема: 95dbm

Размер: около 13,5*12,5*6 см

Вес: 189 г (без антенны)

Камера

 HC48DS Мини FPV 600TVL камера 48CH 25 MW 100 MW переключаемая AIO FPV VTX Cam

Описание:

Название: камера AIO FPV VTX

Выходная мощность: 25 мВт/100 мВт переключаемая

Разрешение камеры: 600TVL

Частотный диапазон: 5362-5945 МГц

Количество каналов: 48

Тип модуляции: FM

Канал SEL: сенсорный переключатель

Индикация каналов: CH1-CH8 светодиодов и 6 светодиодов A-F диапазонов

Частотный контроль: PLL

Все гармоники: Max-50dBm

Стабильность частоты: +/-100 кГц (тип)

Точность частоты: +/-200 кГц (тип)

Ошибка несущего канала: 1 дБ

Порт Антенны: 50

Входной Формат: NTSC

Датчик: NTSC: 640×480

1/4 CMOS угол обзора объектива: H: 120 градусов/в: 100 градусов

Потребляемая мощность: 25 МВт 300-350ма (at) 5В dcin, 100 мВт 400-450ма (at) 5В dcin

Напряжение питания: 3,3-5,5 В

Рабочая температура: -10 градусов + 60 градусов

Вес: 4,1 г

Миниатюрный и легкий дизайн.