Впровадження системи навчання STEM

В Центрі науково-технічної творчості молоді “Сфера» вже зроблені перші кроки щодо впровадження системи навчання STEM. Що ж таке STEM?

Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в сучасній освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Здійснення навчального процесу відповідно до вимог STEM-освіти має значні переваги: інтегровані заняття по «темах», застосування науково-технічних знань в реальному житті; розвиток навичок критичного мислення; підвищення упевненості у своїх силах; активна комунікація і командна робота; розвиток інтересу до технічних дисциплін; креативні і інноваційні підходи у вирішенні завдань; підготовка дітей до технічних інновацій життя.

Пошук прихованих талантів і здібностей, розвиток креативного мислення, виховання творчої натури починається з наймолодшого віку. Тому програма гуртків раннього розвитку дитини у ЦНТТМ «Сфера» побудована на принципах інтеграційної освіти (STEM). Програма включає: сучасні методики гармонійного розвитку дитини, ігрову форму занять, проектно-дослідницьку діяльність, розвиток комунікативних здібностей. Особлива увага приділяється умовам для формування і розвитку особистості дитини. В системі STEM-освіти на першому плані стоїть інтелектуальний розвиток, критичне та креативне мислення. Тому вихованці активно використовують конструктори, прості іграшки, кубики, тощо.

У Центрі діє гурток «Робототехніка», де вихованці, використовуючи конструктори LEGO, створюють власні моделі, проекти. Відбувається набір дітей у гурток «Основи робототехніки на базі платформи Arduino». Під час занять вихованці вивчатимуть основи програмування, основні схеми електроніки, розробку та конструювання роботів, радіоелектронних пристроїв на платформі Arduino. Такі STEM-технології дають можливість дітям застосовувати науково-технічні знання в реальному житті.

Навички критичного мислення та знання отримані в результаті навчання за STEM, дозволяють дитині вирости новатором – двигуном розвитку.

За STEM-освітою майбутнє.