Новий сезон олімпіади креативності Destination Imagination 2019-2020

Стартував новий сезон Destination Imagination 2019-2020. Вихованці та педагоги Центру науково-технічної творчості молоді «Сфера» вже готові до нових випробувань.

Destination Imagination — це найбільша у світі програма з креативності, заснована в США, яка готує дітей до майбутнього, що швидко наближається. Програма DI побудована на проєктній навчальній діяльності, в якій застосовується творчий процес для роботи над проєктами (Викликами) семи типів (Технічний, Науковий, Інженерний, Художній, Імпровізаційний, Суспільний, що дозволяє учням набувати та практикувати вміння, необхідні для досягнення успіхів у школі, майбутній професії та інших сферах життя.

Щороку більше 150 000 учнів в понад 30 країнах світу працюють над Викликами Destination Imagination. У змаганні беруть участь Командні Виклики Destination Imagination шести типів, які базуються на підході STEAM (природничі науки, техніка, інженерія, мистецтво та математика). Виклики кожного року розробляють освітяни, експерти і висококваліфіковані волонтери, які забезпечують відповідність матеріалів найрізноманітнішим інтересам учнів і сучасним освітнім стандартам. Кожен Виклик заохочує учнів досліджувати сферу своїх захоплень, розкривати свої таланти та здібності, набувати нових навичок.

В Україні працювати над Викликами можуть діти молодшого, середнього та старшого шкільного віку. Учасники створюють команди (4-7 членів), обирають Виклик і разом працюють над його вирішенням. У кожної команди є принаймні один Тренер, який допомагає команді дотримуватися вимог, але не втручається у процес вирішення Виклику. Команди можуть представити своє інноваційне вирішення Виклику на Всеукраїнській олімпіаді креативності.

 

КОМАНДНІ ВИКЛИКИ

⇒ ТЕХНІЧНИЙ

Виклик ознайомлює учасників із процесом інженерного проєктування і заохочує їх застосовувати підхід STEM для розроблення інноваційного рішення Виклику. Виконуючи завдання (наприклад, створити робота, транспортний засіб або інший пристрій), учасники спочатку вивчають способи побудови технічних об’єктів, а потім працюють усією командою над створенням власних інноваційних технічних проєктів. Команда також створює оригінальну виставу і включає в неї інформацію про проєкт.

⇒ НАУКОВИЙ

Виклик створює умови для креативного мислення, оскільки поєднує дослідження та допитливість з емоційністю театрального мистецтва. Команда досліджує різноманітні явища, розробляє оригінальну історію, створює реквізит і декорації, а також експериментує з різними технічними методами.

⇒ ІНЖЕНЕРНИЙ

Виклик дає учасникам змогу навчитися враховувати ризики при проєктуванні конструкцій і одночасно практикувати театральне мистецтво. Команда проєктує, будує та випробовує конструкцію, здатну тримати вагу, використовуючи лише визначений набір матеріалів (наприклад, коркове дерево, гральні карти та клей). Крім того, команда разом пише оригінальну історію і створює реквізит, костюми та декорації.

⇒ ХУДОЖНІЙ

Виклик допомагає учасникам тренувати свої акторські та творчі «м’язи» під час проведення експериментів із різними видами театрального мистецтва та різноманітними художніми засобами. Команда пише сценарій, створює костюми, декорації та реквізит. Цей Виклик часто містить технічний компонент, що дає учасникам змогу експериментувати з різними принципами інженерії, хімії та інших дисциплін.

⇒ ІМПРОВІЗАЦІЙНИЙ

Виклик розвиває спонтанність та навички сторітелінгу. Команда вивчає запропоновані теми і тренується створювати за ними різноманітні сценки. На олімпіаді команда отримує декілька тем із тих, які вона досліджувала, а також кілька інших елементів, і просто на місці впроваджує все це у свою виставу.

⇒ СУСПІЛЬНИЙ

Виклик надає молоді можливість здійснювати позитивний вплив на життя громади. Команда визначає проблему своєї громади і разом працює над її розв’язанням. Робота над цим Викликом не просто захоплива та цікава – учасники вчаться покращувати життя не лише у своїй громаді, а й в усьому світі, і надихають на це інших.

Отже, новий сезон 2019-2020 розпочався.